Levná ukulele

Na ukulele může začít hrát opravdu každý

O ukulele

Historie a současnost

Ukulele je drnkací nástroj pocházející z oblasti havajských ostrovů, jehož vznik se datuje ke konci 19.století. Jeho název v překladu znamená poskakující blecha, nebo také skákající dárek.
Stavbou těla připomíná malou kytaru, ale má obvykle jen čtyři struny, jiné ladění a používají se zde většinou pouze nylonové struny. Kovové struny výrobci nedoporučují a ani zvuk ukulele  po výměně nylonu za kov, není příliš pěkný. Ukulele se uplatní v mnoha žánrech a nejvíce jako samostatný doprovodný nástroj určený k podkreslení zpěvu a k interpretaci vlastních výtvorů, popřípadě originálních coverů. Jeho popularita jde za poslední roky strmě vzhůru a vzhledem k poměrně snadnému zvládnutí základů hry, je určené pro děti i dospělé. Jeho další nespornou výhodou je cenová dostupnost a cestovní velikost, která tento nástroj předurčuje k výletům spojených s hudbou.

Rady pro výběr

Na ukulele může začít hrát opravdu každý. Hodí se pro menší děti předškolního věku, školáky, teenagery, dospělé začátečníky i zkušené muzikanty, kteří si chtějí rozšířit hudební obzor. Vzhledem k velkému výběru velikostí, provedení i vzhledu si vybere ukulele drsný rocker i půvabná, romantická písničkářka. Obecně doporučujeme nakupovat cca 12 let ukulele spíše koncertní, které má o něco výraznější zvuk a lépe se na něj poskládají větší prsty na hmatník. Pro dospělé pak můžeme vřele doporučit i ukulele tenorové, které sice není tak populární, ale jeho zvuk je velmi zajímavý a svoji velikostí více vyhovuje větším a robustnějším postavám i širším prstům.

Kdo má ambice vystupovat příležitostně před publikem, nebo chce ukulele využít v kapele, popřípadě k nahrávání, není problém zakoupit nástroj se snímačem a propojit ho pohodlně s kombem nebo reproboxem. Pokud se rozhodnete zakoupit ukulele, určitě vám doporučujeme pořídit také digitální-klipovou ladičku, kvalitní obal, náhradní struny popřípadě kapodastr a pás. Na trhu je také několik publikací pro samotnou výuku a mnoho materiálu ke studiu hry na ukulele naleznete samozřejmě na internetu.

Proč nakupovat u nás?

V našem e-shopu naleznete nejlepší ukulele na trhu v ideálním poměru ceny a kvality. Nenabízíme zde levná, plastová a nekvalitní ukulele z hračkáren a supermarketů, ale ani luxusní profi nástroje pro fajnšmekry. Jako optimální cenovou hladinu pro nákup ukulele za rozumnou cenu doporučujeme rozmezí 1200 Kč až 3000 Kč a právě v této cenové kategorii máme největší výběr nejen zde, ale i na naší kamenné prodejně ve Strakonicích. Každý nástroj před prodejem a případným odesláním seřídíme, naladíme a pečlivě překontrolujeme. Na všechna zakoupená ukulele poskytujeme nadstandardní záruku 3 ROKY a v případě zájmu také jednu servisní prohlídku ZDARMA. Při nákupu nad 3000 Kč je DOPRAVA k vám na adresu zcela ZDARMA! Potřebujete poradit s výběrem? Chcete ukulele zakoupit jako dárek ? Zavolejte, nebo pošlete zprávu. Individuální přístup ke každému zákazníkovi a jeho spokojenost je u nás na prvním místě. Ukulele je drnkací nástroj, který vás okouzlí.